Velkommen til Romsdalskonferansen 26.september

Med 200 deltakere fra nærings- og samfunnsliv, samt 80 elever og studenter ser vi frem til en en dag med påfyll og nettverksbygging. Tema; Handlekraft!
Dato26. september kl. 08:00 - 16:00
StedBjørnsonsalen, Scandic Seilet
PrisKr. 3.000 + mva
PåmeldingsfristInnen 23.september 2019
Last ned til kalender

Program:

08.15 – 09.00     Registrering

09.00 – 09.10     Velkommen v/Britt Flo og møteleder Terje Sporsem

09.10 – 09.40     Vekstmuligheter for norsk næringsliv i en verden som tar klima på alvor v/Erik Solheim

09.45 – 10.05     Fra fjord til fjell og 800.000 sveler pr år – handlekraftig utvikling v/Dagfinn Neteland

10.05 – 10.30     Nettverksbygging med kaffe

10.35 – 10.55    Look to Sunnmøre – handlekraftens sentrum? v/Kaj Westre

11.00 – 12.00     Vår drivkraft – regionale aktører forteller om sin drivkraft
                                Janne Morstøl, Vanja Langsåvold Braute, Evolant UB, Kevin Solem og Grant Solem

 12.05 – 12.50     Lunsj og nettverksbygging

 12. 50– 13.20     Å prestere på en torsdag v/Roger Finjord

 13.25 – 13.55     Med kraft til å handle v/Grete Aspelund

 13.55 – 14.20     Nettverksbygging med kaffe

 14.20 – 14.30     Etter pause v/Terje Sporsem

 14.35 - 15.00      Den emosjonelle revolusjonen v/Kathrine Aspaas

 15.05 – 15.50     Svenske tilstander – internasjonalt lederskap i endring v/Fredrik Reinfeldt

 15.50 – 16.00    Årets I 2018                             

Erik Solheim vil som tidligere leder av FNs miljøprogram og assisterende generalsekretær i FN, nå senior rådgiver i World Resource Institute og leder for Røkkes Plastic REVolution Foundation, fortelle hvordan vi skal vise handlekraft for vekst i en global sammenheng og hvordan næringslivet kan utnytte mulighetene. Administrerende direktør i Fjord 1 Dagfinn Neteland forteller om hvordan de som ledende aktør innen samferdsel styrer skuta i nye farvann for å være i front, skape verdier og arbeidsplasser.  Fjord1 har sammen med Vy nylig etablert Vy Fjord1 Reiseliv AS som bla jobber med destinasjonsutvikling i Rauma.

Investor, eiendomsutvikler og daglig leder for Norsk Maritimt Kompetansesenter Kaj Westre har gjennom sitt utrettelige engasjement for Ålesund vært med å sette de på kartet, kanskje han har oppskriften på handlekraft?  Maritech, Bygg og Data, Scandic Seilet/ Scandic Alexandra og Evloante er fire svært ulike lokale bedrifter med drivkrefter ved roret, vi får høre mer fra lederne Janne T. Morstøl, Vanja Langsåvold BrauteKevin Solem, Grant Solem og ungdommene bak Evolant UB. 

Tidligere landslagssjef i kvinnefotball, og tidligere Stabæk-trener Roger Finjord er og en  erfaren foredragsholder og vil fortelle  hvordan en gjentatte ganger skal klare å gjenskape gode prestasjoner. Sosialantropolog Grete Aspelund er administrerende direktør i Sweco Norge ASPartnerskap, kunnskap, bærekraft, digitalisering, mangfold, tenk stort og tenk kommersielt er stikkord for en handlekraftig utvikling. Kathrine Aspaas er tidligere næringslivsjournalist, forfatter og en mye brukt foredragsholder. Hun mener det er logisk at vi mennesker utvikler den delen av oss hvor vi har vårt fortrinn ift kunstig intelligens, og vil fortelle mer om hvordan vi skal gjøre det for å bli mer handlekraftig. 

Vi avrunder med å løfte blikket. Tidligere statsminister i Sverige, Fredrik Reinfeldt vil fortelle hvordan påvirkes vi av forandringene i Norden, Europa og Verden, og hvordan vi skal tilpasse og fornye oss. Hvilken type lederskap og hvilke erfaringer er viktige for å håndtere stadig forandring vil han og berøre.

Terje Sporsem skal lose oss gjennom programmet.

Se her for å lese mer om innlederne og hva de skal snakke om på konferansen.

Med alle disse menneskene på programmet lover vi en innholdsrik, nyttig og spennende dag! 

Årets I: Vi avslutter dagen med utdeling av næringsforeningenes pris for  Årets I. Disse personene som gjør en innsats utover det som forventes,som gjør noe ekstraordinært for at  Romsdal blir et fole bra sted å bo. De er de vi ønsker å hedre med prisen Årets I. Vi gleder oss ekstra til dette øyeblikket! Tidligere vinnere ser du her.

Meld deg på her innen mandag 23. september:

* Ja, jeg samtykker til at Molde Næringsforum (MNF) behandler personopplysninger om meg for å håndtere påmelding til MNFs arrangementer. Personopplysningene som behandles omfatter feltene i påmeldingsskjemaet, slik at MNF skal kunne registrere din deltagelse.

Påmeldte

NavnBedrift
Aleksander SkoglyElev ved Romsdal VGS
Aleksandra LangoElev ved Romsdal VGS
Alf ReistadROR
Amanda HvattumElev ved Romsdal VGS
Anders Granskogen BjørnstadAxbit AS
Andrea RaknestangenElev ved Romsdal VGS
Ane DyrnesElev ved Romsdal VGS
Ane Emilie SteinsrudElev ved Romsdal VGS
Ane SørensenEvolant UB, innleder
Anita LøvikGrande
Anita ØyenIstad Kraft AS
Ann Helen Rødal DalheimHustadvika Næringsforum
Anna Sylte SporsheimElev ved Romsdal VGS
Anna Tokle AmundsenAN:NA design AS
Anne Grete SvenøyAstero Kompetanse AS
Anne Karine FolgeInnovasjon Norge
Anne Lise Sæter SimonsenThon Kjøpesenter Midt AS
Arne MittetRomsdal VGS
Arne Rusten SyltevigProtomore Kunnskapspark AS
Arne Sverre DahlMolde kommune
Arnt SommerlundAukra Næringsforum
Arve ØverlandNorth Sea Salt Works
Astrid PaulsenNAV Arbeidslivssenter
Astrid SolhjellElev ved Romsdal VGS
Astrid Ødegaard BeinsetElev ved Romsdal VGS
Aurelija GercaiteStudent, Høgskolen i Molde
Barbro Mork EmblemSparebanken Møre
Beate SandøyMolde Jarnvareforretning AS
BenjaminElev ved Romsdal VGS
Bente Cathrine Hol LangeElev ved Romsdal VGS
Berit Marie TorsetRomsdal VGS
Berit SvendsvikHøgskolen i Molde
Bernhard RiksfjordAukra kommune
Bernt Ove VågsæterPlanor Bolig AS
Bjørn BergsvikLinjebygg AS
Bjørn BrubækRomsdal Sparebank
Bjørn BrunvollHandelsbanken
Bjørn Olav EllingsenEiendomsMegler1
Britt BlichfeldtMolde Næringsforum
Britt Eli AarstadSpareBank 1 SMN
Britt Eli SandhaugAdecco Norge AS avd. Nordmøre & Romsdal
Britt FloMolde Næringsforum
Britt Janne TennøyFormannskapet, Molde kommune
Britt Rakvåg RoaldMolde kommune
Cathrine BolsønesSparebanken Møre
Christian SollidRomsdal Sparebank
Christina Berg JohansenHøgskolen i Molde
Dagfinn NetelandFjord1, innleder
Dan Roger LidStudent, Høgskolen i Molde
Daniel SjøvikSjøvik AS
Dordi StorvikHAMSTO
Eirik Belland effee induction AS
Eirik Sandøy AaAxbit AS
Eirik SponåsSparebanken Møre
Eivind MyhreStudent, Høgskolen i Molde
Elice GandrudbakkenStudent, Høgskolen i Molde
Eline HelsethElev ved Romsdal VGS
Elisabeth Gravem ØdegårdElev ved Romsdal VGS
Ellinor GryttenSpareBank1 Regnskapshuset SMN AS
Elyan EidseterElev ved Romsdal VGS
Eric Michael FischerElev ved Romsdal VGS
Erik SolheimWorld Resource Institute, innleder
Espen André SvenøyRIR Næring AS
Eva LangsteinVestnes Næringsforum
Evelyn Ulvestad GautvikElev ved Romsdal VGS
Finn AmundsenProtoMore
Finn LervikAdvokatfirmaet Øverbø Gjørtz
Finn TangenSparebanken Møre
Frank O. SætherFormannskapet, Molde kommune
Fredrik ReinfeldtTidligere svensk statsminister, innleder
Geir BlakstadMolde Formannskap
Geir Tore VestadFræna kommune
Gerd Marit LangøyHøgskolen i Molde
Grant SolemData og Bygg AS, innleder
Grete AspelundSweco Norge AS, innleder
Grethe NøsenMolde Storsenter
Gry Eliassen WatnStudent, Høgskolen i Molde
Gunhild SjøvikCinderella Eco Group AS
Guro Silseth BjørdalElev ved Romsdal VGS
Haakon Johan FagerlieElev ved Romsdal VGS
Hanne Aastebøl NerlandRomsdals Budstikke
Hanne NordliRomsdal VGS
Harald EspelandMøreaksen AS
Harald FredlyReklameservice AS
Harald KjørsvikAtlantico
Hege Karina BøeSiMolde
Hege M BuggeBugge Revisjonskontor AS
Heidi HogsetHøgskolen i Molde
Heidi LerenAnunatak
Heidi V. HaavardsenHøgskolen i Molde
Helene SundsbøElev ved Romsdal VGS
Helge HalåsKOMENT PROMO AS
Henning Eik TomrenPwC AS
Henning RødalBDO
Henriette KitelThon Hotel Moldefjord
Henrik Rabben TronstadStudent, Høgskolen i Molde
Hilde AspåsNCE iKuben
Hilde BergebakkenMolde Næringsforum
Hilde BjørsvikCoop Mega Molde
Håkon HolmenNofence AS
Håvard UlvestadSparebanken Møre
Ida Julianna ØrjavikElev ved Romsdal VGS
Ingebjørg KlausenR&M Ship Interior AS
Inger Marie DahleSylteosen Betong AS
Ingrid AastadElev ved Romsdal VGS
Ingrid Husøy RimstadAukra kommune
Ingunn sylteOskar Sylte Mineralvann fabrikk AS
Ingvild Haanes MartonStudent, Høgskolen i Molde
Ingvill AarebrotIngen
Irene MalmedalThon Eiendom
Ivar SæterXPRO AS
Iver Kristian ArnesenSensacon
Jakob Aarø LangeElev ved Romsdal VGS
Jakob BergetElev ved Romsdal VGS
Jakob FlovikholmEvolant UB,innleder
Jan Gunnar SimonhjellSweco Norge AS
Jan Inge TorsetBDO AS
Jan Petter StortevedtProbiz AS
Janne HammerøBRA! astero bedriftstjenester
Janne T. MorstølMaritech Systems AS, innleder
Jarle MellingenJamell AS
Jimmy EriksenChristie & Opsahl AS
Jo Karlsmyr RøbekkElev ved Romsdal VGS
Jo Sigurd VoldNorconsult AS
Joakim Myklebost TangenElev ved Romsdal VGS
John OffenbergAvinor Molde lufthavn
Jon Arild BirkelandAngvik Hotelldrift AS
Jonas Barsten StavnesliElev ved Romsdal VGS
Jorunn RekdalMøre Eiendomsmegling AS
Julie Alexandra MelåsElev ved Romsdal VGS
Julie Ulstein HestholmElev ved Romsdal VGS
Jørn NesWonderland AS
Jørund AlmeHandelsbanken
Kaare HasseløREMA 1000 Franchise Nordre Vestland
Kaia StrandeElev ved Romsdal VGS
Kaj Bang WestreNorsk Maritimt Kompetansesenter, innleder
Kari Bente GridsethSylteosen Betongvarer AS
Karin NorliSpareBank 1 SMN
Karoline Clausen-BekkenElev ved Romsdal VGS
Kathrine AspaasAspaas, innleder
Kato DaleBlink Hus Dale Malo AS
Katrine Strande RøvElev ved Romsdal VGS
Katrine TjelleStamina Helse AS
Katrine Wold DeunkWenaas Workwear AS
Kevin SolemData og Bygg AS, innleder
Kim Thoresen-Vestre Molde kommune/Molde SV
Kjell Gunnar HolsenGlass Restaurant/Syd Vinbar/Køl Molde a/s
Kjell Johan VatneVATNE ARKITEKTER AS
Kjell SjåholmSinCon
Kjell Stian BrunesAukra Overnatting AS
Kjetil LangeElev ved Romsdal VGS
Knut Johan StenerudPlasto AS
Knut SilsethStudentsamskipnaden i Molde (SiMolde)
Knut SjømælingGjemnes kommune
Kolbjørn HeggdalMolde Næringsforum, styreleder
Kristin BergsetBugge Revisjonskontor AS
Kristin EikStudent, Høgskolen i Molde
Kristin Farstad VangHandelsbanken
Kristin HeggdalFole Godt Molde AS
Kristina BjørnåScandic Hotels
Kristine Gautvik-DahlEiendomsmegler 1 Midt-Norge AS
Kristoffer ThorvaldsenStudent, Høgskolen i Molde
Kåre Øyvind VassdalBrunvoll
Lage LycheMøreforsking Molde AS
Lars FredlyReklameservice AS
Lars StenerudPlasto / Wonderland
Lars Øyvind BaltzersenRomsdal VGS
Lasse HohmannHiMolde
Lena HanssenElev ved Romsdal VGS
Lina Jenset HjelsetSparebanken Møre
Linn Bugge VarhaugvikBugge Revisjonskontor AS
Liva SolenesElev ved Romsdal VGS
Lovise Dyrseth MoenElev ved Romsdal VGS
Magne Ivar LøkenBugge Revisjonskontor AS
Maiken Therese StangvikElev ved Romsdal VGS
Malin Sæter VevangElev ved Romsdal VGS
Maren EideDNB Bank ASA
Maren Stand FlemmenElev ved Romsdal VGS
Maria GullaIstad Kraft
Maria Kristin M SmørholmElev ved Romsdal VGS
Marit KrekvikVisit Nordvest
Marita Solem IversenIstad Fiber
Marius HalvorsenYapril AS
Markus Egge SandvikElev ved Romsdal VGS
Markus Kippersund HenningsenElev ved Romsdal VGS
Marthe OutzenBrunvoll AS
Martin Torvik HansenSparebank1 Nordvest
Martine Bjermeland OpsalStudent, Høgskolen i Molde
Mathias Alexander RingdalElev ved Romsdal VGS
Mathilde U. SøderholmStudent, Høgskolen i Molde
Meier BrevikSUNNDAL SPAREBANK MOLDE
Mette Jane HolandMolde kommune
MigleElev ved Romsdal VGS
Miriam Øverås PedersenElev ved Romsdal VGS
Nils Ivar SylteLarhammer Aarseth Advokatfirma AS
Odd Helge GangstadMidsund kommune
Oddvar TalsetMolde Fotballklubb
Ola Thomas MorinCapita AS
Olav SjøvikSjøvik AS
Olbjørn KvernbergCalidris AS
Ole Bjørn RødsethMolde Auto AS
Ole NistadSparebank 1 Regnskapshuset SMN AS
Oskar Palmiro VangenStudent, Høgskolen i Molde
Ove FursetAtlantico AS
Palma Røsvik SigersethHøgskolen i Molde
Paul GrovenFræna Kysteiendom AS
Per Arne RindarøyAukra Maritime
Per Eirik SilsethHR Prosjekt, avdeling Molde
Per Lommerud FrøytvedtUni Micro Web AS
Per Olav MyrstadAstero
Per Sverre RaknesAdvokatfirmaet Øverbø Gjørtz AS
Petter AuneDrågen Smokehouse AS
Pål Ragnar AmundsenPrauma AS
Ragna SteneSpareBank 1 SMN
Randi MyhreMolde kommune
Raymond Hagås RongvedElev ved Romsdal VGS
Rebekka LilleeidetElev ved Romsdal VGS
Remi OterhalsStudent, Høgskolen i Molde
Renathe HaukebøStudent, Høgskolen i Molde
Richard MyhreAXTech AS
Roald VikenBDO AS
Roar DraagenPlasto AS
Roger FinjordTidligere landslagssjef, innleder
Roger GrandePlasto AS
Rolf Jonas HurlenNesset kommune
Sander Elias NordfornElev ved Romsdal VGS
Sander VestavikEvolant UB, innleder
Sanna SotnakElev ved Romsdal VGS
Sara Hammerø MoenSparebanken Møre
Sara Mae SjøvikElev ved Romsdal VGS
Sara SandhaugElev ved Romsdal VGS
Scott LøchtingElev ved Romsdal VGS
Selama WelduElev ved Romsdal VGS
Selma JakupovicElev ved Romsdal VGS
Sidsel RykhusMolde kommune, varaordfører
Sigrid Botslangen FrantzenElev ved Romsdal VGS
Sigurd Holo LeikarnesERA Geo
Silje Fjærvoll HustadElev ved Romsdal VGS
Silvia StrandenStamina Helse AS
Simon SandnesMolde FrP
Siri Havnes GribbestadNational Oilwell Varco
Siv Kristin Tafjord JacobsenSparebanken Møre
Sjur VindalProtoMore AS
Solveig Brøste SlettaNordveggen
Sondre FjørstadSensacon AS
Stein Berg OshaugOshaug Metall AS
Stein Uwe HiimSkanska Norge AS
Steinar KristoffersenHøgskolen i Molde
Steinar LeikarnesElev ved Romsdal VGS
Stig O. JacobsenAngvik Gruppen
Stig SlettebakkDanske Bank
Stine J. StrandeTIBE Molde AS
Stine Olsen ValderhaugElev ved Romsdal VGS
Sunniva RotlidElev ved Romsdal VGS
Svein Atle RosetRomsdalsbanken.
Svein KjerstadHandelsbanken
Sverre BersåsWonderland AS
Svetlana RotaruAstero Kompetanse AS
Synnøve HendenVisit Nordvest
Tanja BrokstadBussbygg AS
Tarje Nordstrand JacobsenIstad Fiber AS/Altibox AS
Terje SporsemMøteleder Romsdalskonferansen
Therese MonsåsAxess AS
Thomas VikElev ved Romsdal VGS
Tom SamuelsenPartnerPlast AS
Tommy Andre Berg StrandElev ved Romsdal VGS
Tone RangnesXPRO AS
Torbjørn HjeldenGrande
Torgeir DahlMolde kommune
Torkil Langseth HarstadElev ved Romsdal VGS
Torkil SandøyIstad Kraft AS
Torstein TafjordLinjebygg
Torunn DyrkornVisit Nordvest
Tove HenøenFræna kommune
Tove OrheimHøgskolen i Molde
Trine Elde PedersenStudent, Høgskolen i Molde
Trine MyrlandVestnes Renovasjon AS
Trine Vinther TalsetBRA! astero
Trude MargelCinderella Eco Group AS
Trude NessRomsdal VGS
Truls Kvernmo BrunvollElev ved Romsdal VGS
Trygve BjørloScandic Kristiansund
Trygve GrydelandMolde Kommunestyre
Vanja Langsåvold BrauteScandic Seilet/ Alexandra, innleder
Vebjørn HeggdalAXBIT AS
Vegard StorvikXPRO AS
Victoria Cathrin I LeksenElev ved Romsdal VGS
Vidar SkjørliYapril AS
Vinjar KolbergElev ved Romsdal VGS
Wenche EidhamarRomsdal VGS
Ylva KarolineElev ved Romsdal VGS
Zakarias TesfuElev ved Romsdal VGS
Åse Lien KleppeSkanska Norge AS
Øivind OhrIstad Kraft
Øystein NeerlandMolde Fotball
Øystein SolliSparebank1 SMN

Takk til våre samarbeidspartnere!

Hovedsponsor

Støttespillere